M. FEHMİ KUBİLAY, BEKÇİ HASAN VE ŞEVKİ BEY’İ ANMA TÖRENİ
 

        Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki Bey şehadetlerinin 88. yılında Vali Yardımcısı Nihat KAYNAR, Milletvekilleri, Ege Ordu Komutanı Org. Abdullah RECEP, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU, İl ve İlçe protokolünün katılımıyla İlçemiz Yıldıztepe’de bulunan Kubilay Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı. Resmi tören, Kubilay Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı ile başladı. Topçu Yüzbaşı Özhan OKTAY Türk Silahlı Kuvvetleri adına bir konuşma yaptı.

        Türk Silahlı Kuvvetleri adına yapılan konuşmanın ardından İlçemiz Kaymakamı Mustafa ÖZKAYNAK: “Aziz şehitlerimiz Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan Bey ve Bekçi Şevki Bey! Seksen sekiz yıl önce bugün, Menemen’de genç Cumhuriyetimizin birer neferi olarak sizler, Cumhuriyete kast etmek isteyen kimselerin karşısına kahramanca çıkarak şehit oldunuz. Bu kahramanlığınız tarihimize ve yüce milletimizin kalbine altın harflerle yazıldı. Şehadetlerinizle yakmış olduğunuz meşale, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli ilham kaynaklarından biri olmaya devam edecektir.

        Yüce milletimiz; mukaddes vatanımızın bekası için sizler gibi gözünü kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacak, bizlere emanet ettiğiniz bu kutsal mirasa, vatanımıza, şanlı bayrağımıza, Atatürk İlke ve İnkılâplarına ilelebet sadakatle ve onurla sahip çıkacaktır.

        Aziz şehitlerimiz, bu vatan sizlere minnettardır. Huzurunuzda saygı ve sevgiyle şükran duygularımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun…” ifadelerine yer vererek anıt özel defterini imzaladı.

        Anıt özel defterinin imzalanmasının ardından 12. Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusunda dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi. Kubilay ailesi ve tören erkânı ile anı fotoğrafı çekildi. Yıldıztepe’de bulunan şehitliğin ziyareti ile resmi tören programı sona erdi. 23.12.2018