MENEMEN İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ

 

        Kütüphaneler bütün vatandaşların bilgi edinmek, kendilerini yetiştirmek ve zamanlarını değerlendirmek için kitaplardan ve diğer bilgi kaynaklarından serbestçe, ücretsiz olarak yararlanmalarını sağlar.

 

        Bu kapsamda kütüphanemize gelen okuyuculara; istedikleri konularda bilgi edinmelerini sağlamak kütüphanemizin en önemli görevleri arasında yer almaktadır. Kütüphanemize üye olan okuyucularımıza 15 gün süre ile ödünç kitap verme hizmeti sunulmaktadır. Kütüphanemiz kitapları Dewey Onlu Sınıflama Sistemi ( Kitapların konularına göre numaralandırılması ve sıralanması) Kurallarına ve Açık raf sistemine göre okuyucu hizmetine sunulmuştur. Kütüphanemizde 4 adet bilgisayar ile Kamu İnternet Erişim Merkezi Kapsamında Kurulan İnternet Erişim Merkezi sayesinde kütüphanemize üye olan okuyucularımız internetten faydalanabilmektedirler. Kütüphanemizde üyelik işlemleri nüfus cüzdanı ile gerçekleşmektedir.Kütüphanemiz 15Eylül-15 Haziran tarihleri arasındaPazar ve Pazartesi günleri,16 Haziran-14 Eylül tarihleri arasındaise Cumartesi ve Pazar günleri kapalı bulundurulmaktadır.

 

        Kütüphanemiz toplam 3 personel ile hizmet vermektedir. Seyrek Halk Kütüphanesi Kütüphanemize bağlı olarak hizmet vermekte olup 1 adet personeli mevcuttur.

 

        Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce alımı yapılarak kütüphanemize gönderilen kitaplar ile kitaplarımızın güncelliği sağlanmaktadır. Ayrıca TÜBİTAK tarafından çıkarılan bilimsel içerikli kitaplar kütüphanemize gönderilmekte olup Bilim Teknik ile Bilim Çocuk Dergileri kütüphanemizde bulunmaktadır. Kütüphanemizde herkesin ilgisini çekebilecek süreli yayınlar (aylık, altı aylık, yıllık vb.) bulunmaktadır.

 

 

 

Kütüphane Yetkilisi

İlhan KOCA

Kurum İletişim Bilgileri

Adres: Kasımpaşa Mahallesi Kütüphane Sokak No:5 Menemen/İZMİR

Telefon-Faks: 0 232 832 26 02

Kütüphane mail :kutuphane3527@kultur.gov.tr