EĞİTİMDE ve YAŞAMDA FIRSAT EŞİTLİĞİ PROJESİ
 

        İlçemiz Kaymakamı Gülihsan YİĞİT, Eğitimde ve Yaşamda Fırsat Eşitliği projesi kapsamında bir alışveriş merkezini hiç ziyaret etmemiş ve sinemaya gitmemiş dezavantajlı çocuklarımızın, Mavi Bahçe Alışveriş Merkezini ziyaret etmelerini ve vizyondaki bir sinema filmini hep birlikte izlemelerini sağladı.

        İlgili proje kapsamında ilçemizde seçilen 60 çocuktan oluşturulan grup içindeki çocuklarımızın ilgilerine göre futbol, basketbol, tiyatro ve müzik gibi çalışma grupları oluşturularak, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personeli ve ilgili öğretmenler aracılığıyla çocuklarımızın ve ailelerinin sosyal hayatlarına yönelik kurslar ve etkinlikler düzenlenecektir. Ayrıca giyim, spor malzemeleri ve çocuklarımızın icra edecekleri sanatlara ilişkin malzemeler Menemen Kaymakamlığı tarafından temin edilmiş olup, söz konusu proje başarıyla sürdürülmektedir.

        Eğitimde ve yaşamda dezavantajlı olan çocuklarımıza bu fırsat eşitliğini sağlayarak çocuklarımızı hayata hazırlamak amacıyla bir yıl boyunca sürdürülecek olan bu proje, ilçemiz genelinde yaygınlaştırılarak devam ettirilecektir. 12.01.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

VIDEO 1

 

VIDEO 2

 

VIDEO 3