AÇIK KAPI BÜROMUZ HİZMETE AÇILDI
 

14 Mayıs 2019 tarihinde Şehit Kaymakam Kemal Bey Toplantı Salonunda İlçemiz Kaymakamı Mustafa ÖZKAYNAK’ın başkanlığında, kurum müdürleri ile Açık Kapı sorumlu ve yetkili personelinin katıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

15 Mayıs 2019 tarihinde İlçemiz Hükümet Konağı girişinde Menemen Açık Kapı Büromuz hizmet vermeye başlamıştır.

Demokratik toplumlarda kamu yönetiminin varlık nedeni topluma hizmettir. Kamu kurumları hizmetinde olduğu ve kendisine varlık kazandıran vatandaşlara karşı duyarlı, sorumlu ve saygılı bir hizmet anlayışına sahip olmak zorundadır.

Açık Kapı Projesinin amacı; kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin artırılmasıdır.

Vatandaşlarımızın kamu kurumlarında görülmesi gereken iş ve işlemleri olduğunda onlara yol göstermesi açısından tanıdıklarına danışmaları kültürel bir yöntemimizdir. Açık Kapı Bürosu personelimiz onların tanıdık yüzleri olacaktır.

15 Aralık 2017 tarihinde birinci etap olarak 15 ilde faaliyete geçen Açık Kapı Büroları, 2018 yılı Haziran ayına kadar 81 il ve 48 ilçe Kaymakamlığında faaliyete geçmiştir. 2019 yılında ise 112 ilçe Kaymakamlığında daha Açık Kapı Büroları açılacaktır.

Açık Kapıya Başvuruları vatandaşlarımız alternatif kanalları kullanarak yapabilmektedir.

- Yüz yüze başvuru( Menemen Hükümet Konağında faaliyete geçen Açık kapı Bürosuna)
- İnternet üzerinden başvuru(www.acikkapi.gov.tr) adresi üzerinden,
- Mobil uygulama üzerinden,
- e- devlet üzerinden,

Açık Kapının en güçlü yanı yüz yüze başvuru alması, güler yüzü, sıcak iletişimi Açık Kapı Personelinin özverili hizmetidir.

Menemen Halkına hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle…15.05.2019