MENEMEN'DE DEMOKRASİ MİTİNGİ
 
    İlçemiz Cumhuriyet Meydanı'nda 27/07/2016 günü "Demokrasiye evet, darbeye hayır" mitingi düzenlendi. İlçemiz Kaymakamı Gülihsan YİĞİT konuşmasında:

      "
Kıymetli Menemenli hemşerilerim,

 Türk milletine, devletine ve vatanına karşı 15 Temmuz akşamı tarihte eşine az rastlanan bir kalkışma yaşanmıştır.

Paralel ihanet çetesi milletimizi bölmek, parçalamak ve bir iç savaş çıkartmak, kardeşi kardeşe kırdırmak için, kısacası Türk milletini Suriye’deki ve Irak’taki gibi birbirini öldürtüp  ve vatansız devletsiz  perişan hale düşürmek için bu kalkışmayı ve darbeyi planlamışlardır.

 Türk insanının üzerine düşmanca silahla ateş açmışlardır,Türk devletini çökertmek için, sizin vergilerinizle sizi düşmana karşı korumak için alınan 35 uçak, 37 helikopter, 246 zırhlı araç, 3 gemi ve on binlerce hainle bize saldırdılar. Oysa düşman içimizde imiş…

 Bu gözü dönmüş FETÖ’cü caniler devletimizi bölmek ve çökertmek için PKK ile pazarlık yapıp, bebek katilini de serbest bırakmak istemişler, Millet meclisimizi bombalamışlar, güneydoğuda vatanın birliği, bütünlüğü için savaşan kahraman polislerimizin yetiştiği ocağı basıp onlarcasını şehit etmişlerdir. Bu suretle vatanımız birliği ve bütünlüğüne de karşı haince ve düşmanca saldırı da bulunmuşlardır.

 Çok iyi hazırlanmışlar, planlar yapmışlar, silahlara el koymuşlar ama hesaba katmadıkları tek şey milletin kendisiydi. Milleti hesaba katmayanların sonu işte görüldüğü gibidir. Millet, kendi özgürlüğüne, bağımsızlığına, devletine, bayrağına, Cumhuriyetine, hükümetine ve Cumhurbaşkanına sahip çıkmıştır. Bunlar için ölmeyi göze almışlardır ve ölmüşlerdir. Hainler ölmeyi göze alamadıkları için kaybetmişlerdir. Haberlerde gördüğümüz gibi birbirlerini suçlar hale gelmişlerdir.

Kıymetli kardeşlerim, zaman birlik beraberlik zamanıdır. Bir olma, iri olma ve diri olma zamanıdır. Türk yurdunu ve devletini yeniden inşa etme zamanıdır. Bunun için çok çalışmalıyız. Özverili davranmalıyız. Herkes genel toplumsal yaşam içinde üstlendiği rolü, Büyük Atatürk’ün gösterdiği muhasır medeniyet seviyesine çıkma ülküsü ve hedefi gereği yeniden gözden geçirmek ve güncellemek zorundadır. Millet olarak yaşadığımız bu acı travmadan güçlenerek ve içimizdeki çürük elmaları temizleyerek hızlı bir şekilde yürümeliyiz.

Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi… Yaşasın devleti ve milleti için ölmeyi bilen Türk evlatları… Hainlere karşı dimdik duran milli ordumuzun en küçük rütbelisinden en büyük rütbelisine şerefli askerleri… Yaşasın sarsılmaz iradesiyle darbeye karşı duran Cumhur ve O’nun reisi …

Bu duygu ve düşüncelerle saygı ve sevgilerimi sunar, Yüce Yaradan’dan bu tür acılar yaşatmamasını temenni eder, sivil, asker ve polis gazilerimize acil şifalar diler, şehitlerimizin aziz hatıraları önünde eğilirim…" ifadelerine yer verdi. 27/07/2016