KAYMAKAM GÜLİHSAN YİĞİT'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
 

        İlçemiz Kaymakamı Gülihsan YİĞİT, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

        "Saygıdeğer Menemenliler,
Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıl dönümünü büyük bir gururla ve övünçle kutluyoruz.

        Cumhuriyetimiz; 94 yaşında, hiç olmadığı kadar güçlü, kudretli, iri ve diridir. Cumhuriyetimiz sınırları içinde milletimizin birlik ve beraberliği sağlanmış, yine milletimizin varlığına ve birliğine kast eden her hain kafa ve onların Amerikalı ve Avrupalı ağababaları Kandil’de, 15 Temmuz’da, Suriye’de ve Kerkük’te ezilmektedir. Polisimiz, Jandarmamız ve Mehmetçiğimiz; tarlada, fabrikada çalışan işçimiz, mühendisimiz, sanatçımız, düşünürümüz hülasa milletimizin her unsuru ile yedi düvelin bize kurduğu tuzakları başlarına geçirmekte, doğal sınırlarımız içinde tarihsel ve kültürel açıdan birlikte olduğumuz milletlerin hukukunu korumakta, milyonlarca muhacir ile ekmeğimizi paylaşmakta diğer taraftan milletimiz, müreffeh, mesut ve bolluk içinde yaşamayı ve kendine gösterilen muhasır medeniyet hedefine kararlılıkla yürümeyi başarmaktadır.
Milletlerin ömrü açısından değerlendirildiğinde, 94 yıllık kısa bu süreçte tek tek sayamadığım birçok işi başaran, daha önemlisi son yıllarda göstermiş olduğu yüksek yönetim performansıyla kendi özüne dönen necip milletimiz, yeni imparatorluklar kurmanın sinyalini vermektedir.

        İşte bize bugünleri kanları, canları, emekleri ve fikirleri ile armağan eden kahraman aziz Türk milletinin her ferdi önünde, özellikle büyük önder ATATÜRK’ ün ve onun silah arkadaşlarının aziz hatıraları önünde saygı ile eğilir; yaktıkları meşalenin ışığında, açtıkları yolda yürümeye bu ülke uğrunda canımızı, malımızı ve mesaimizi harcamaya devam edeceğimize ant içmek için tek yürek halinde fabrikada, tarlada, okulda, hanemizde, iş yerinde, sokakta ve bu alanda toplanarak her 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

        Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Türk Milleti! Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!... Uzakta, yakında bizimle aynı kaderi, sevinci ve kederi paylaşmaya hazır karındaşlarımız ve dostlarımız! Güzel günler çok yakın… Bu gururumuzun ve hedefimizin mimarı Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğilir; kurucusu olduğu Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağımıza dair söz veririz…"