İZMİR GÖNÜL ELÇİLERİ BULUŞMASI
 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen, illerde Vali Eşleri tarafından sürdürülen “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi” kapsamında İzmir Valimiz Erol AYYILDIZ’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem AYYILDIZ Hanımefendi’nin ev sahipliğinde “İzmir Gönül Elçileri Merkez Buluşması” gerçekleştirildi. Bayan AYYILDIZ, Gönül Elçileri Projesi kapsamında İzmir’de Emine ERDOĞAN Hanımefendi liderliğinde çok yol kat ettiklerini belirterek, İzmir’in koruyucu aile sayısında Türkiye ikincisi, engelli çocukların koruyucu aileye yerleştirilmesinde ise Türkiye birincisi olduklarını söyledi.

 

Gönül elçileri olarak merkezdeki projelerin ilde takipçisi olduklarını dile getiren Uzm. Dr. Dilek Didem AYYILDIZ, İzmir’de yaptıkları çalışmalarla toplumsal farkındalığın arttırılması konusunda önemli aşamalar kaydettiklerini ifade ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK’un eşi Rana SELÇUK Hanımefendi ve Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri ERSOY’un eşi Pervin ERSOY Hanımefendi, AK Parti İzmir Milletvekili Sayın Ceyda BÖLÜNMEZ ÇANKIRI, Vali Yardımcısı ve Kaymakam eşleriyle, İzmir'in iş, sanat ile siyaset dünyasından birçok davetli ve gönül elçisinin katıldığı İzmir Gönül Elçileri Merkez Buluşması programına; ilçemizi temsilen İlçemiz Kaymakamı Mustafa ÖZKAYNAK’ın eşi Şendur ÖZKAYNAK, İlçemiz Gönül Elçileri olarak toplam on beş kişilik bir ekip ile katıldı.

 

Gönül elçileri projesi kapsamında yapılan çalışmalara katkı verenlere teşekkür belgesinin verildiği program, kesilen pasta ve çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.