İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ ve MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ
 

İlçemiz Kaymakamı Mustafa ÖZKAYNAK, İstiklal Marşımızın T.B.M.M.’de kabul edilişinin 98. yıl dönümü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kubilay Kültür Merkezinde düzenlenen programa katıldı.

 

Programa İlçemiz Kaymakamı Mustafa ÖZKAYNAK, 57. Topçu Tugay Komutan Yardımcısı Albay İbrahim Ethem ÇAĞCI, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur GÜNDOĞDU, siyasi parti yöneticileri ve temsilcileri, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerimiz katılarak şanlı destanımızın simgesi İstiklal Marşımızı hep birlikte coşkulu ve güçlü bir sesle okudular.

 

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma günü; saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı Orotoryosu ve günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, öğretmenler ve öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy´un hayatını anlatan piyes gösterisi gerçekleştirildi.

 

İstiklal Marşımızın Güzel Okunması Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize İlçemiz Kaymakamı Mustafa ÖZKAYNAK ve protokol üyeleri tarafından birer bisiklet hediye edildi.

 

İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921’de T.B.M.M. tarafından kabul edilişinin 98. yıl dönümü nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Mehmet Akif Ersoy ve bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimiz ve gazi olan kahramanlarımız şükran ve minnetle anıldı. 12.03.2019