19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ
 
        İlçemiz Kaymakamı Gülihsan YİĞİT, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Menemen Muharip Gaziler Derneği Başkanlığını ziyaret etti. 19 Eylül Salı günü saat 09:30’da İlçemiz Cumhuriyet Meydanında bir tören düzenlendi. Tören bitişi ilçemiz gazileri Kaymakamlık Makamını ziyaret ettiler. Ardından Şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. 57. Topçu Tugay Komutan Yardımcılığında düzenlenen Gaziler ve Mehmetçiğin öğle yemeği ile program sona erdi. İlçemiz Hükümet Konağında 19 Eylül Gaziler Günü Anı Defterini imzalayan İlçemiz Kaymakamı Gülihsan YİĞİT 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Kaymakam Yiğit mesajında:

        “Milletimizin, doğal sınırları dâhilinde mutlu ve müreffeh, barış içinde yaşayabilmesi için bu zor dünya şartları altında bedeller ödemesi kaçınılmaz bir gerçektir. Türk milleti için bu bedel asla özgürlüğü ve bağımsızlığı olmayıp; canı, sağlığı ve hayatı olmuştur.

Şehitlik ve gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Bu cennet vatan uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan gazilerimiz, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır.

        Milletimiz dün olduğu gibi bugün de 'ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz' diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır. Gerek askerlerimiz, polisimiz ve güvenlik korucularımızla dünyanın en vahşi terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadele, gerekse milletimizin tüm fertlerinin 15 Temmuz ihanetine karşı sergiledikleri destansı direniş, bunun en güzel örneğidir.

        19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere mukaddes değerlerimizin muhafazası ve terörle mücadelede hayatlarını tereddütsüz tehlikeye atan gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” dedi. 19.09.2017