18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ve ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 104. YIL DÖNÜMÜ
 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıl dönümü münasebetiyle 57. Topçu Tugay Komutan Yardımcılığında şehit ailelerimizin onuruna düzenlenen kahvaltı ile program başladı.

Şehit ailelerimizin onuruna verilen kahvaltının ardından Yıldıztepe’de bulunan Kubilay Şehitliğinde resmi tören düzenlendi. Törene İlçemiz Kaymakamı Mustafa ÖZKAYNAK, 57. Topçu Tugay Komutan Yardımcısı Albay İbrahim Ethem ÇAĞCI, Menemen Belediye Başkanı Tahir ŞAHİN, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Uğur GÜNDOĞDU, şehit ailelerimiz, siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı. Tören programı; çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve saygı atışı, İstiklal Marşının okunması, Üsteğmen Cihan KOPARAL tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, şehitlik defterinin İlçemiz Kaymakamı Mustafa ÖZKAYNAK tarafından imzalanması, şehit kabirlerine karanfil bırakılması ve okunulan dualar ile sona erdi.

Şehitlikte düzenlenen resmi törenin ardından Kubilay Kültür Merkezinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şehit Hakan Gülşen Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Çanakkale Destanı adlı oratoryo gösterisi gerçekleştirildi.

Başta yüce milletimizin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğrunda canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş ya da hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve tarihte görülmemiş büyük bir cesaret ve inanç örneği sergilenerek kazanılan Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıl dönümü kutlu olsun.18.03.2019